
Jo Cottenier
Tel 0479-30.62.17
jo.cottenier(at)ptb.be
“Wij zijn geen Duracell-konijnen”, zegden ze bij Ford. De stakingsgolf die daar in januari begon, draait niet alleen om hogere lonen, ook het werktempo en de wildgroei van tijdelijke jobs neemt de beweging op de korrel. Dat is heel erg nodig, nu de interim-regering plannen maakt om de arbeidscontracten en uurroosters aan te vallen. Die plannen zijn het gevolg van richtlijnen van de Europese Commissie, de zogenaamde ‘flexicurity’.
De inzet van de flexicurity-politiek is de veralgemening van onzekere, onstabiele, superflexibele arbeidsplaatsen.
Een gewaarschuwd man is er twee waard. Lees het nummer van Marxistische Studies Flexicurity, het arbeidsrecht onder vuur, van Jo Cottenier.
Je kan de auteur uitnodigen.
Nieuw nummer van Marxistische Studies
‘Het arbeidsrecht moderniseren om de uitdagingen van de 21ste eeuw aan te kunnen.’ Dat is de welsprekende titel van een boekje dat de Europese Commissie eind 2006 uitbracht. Die publicatie was de officiële inhuldiging van het ‘flexicurity-model’. Achter dit nieuwe concept schuilt een harde aanslag op het arbeidsrecht.
‘Flexicurity. Het Arbeidsrecht onder Vuur,’ Marxistishe Studies Nr. 79. 7,5 euro. Te bestellen via www.marx.be of in de PVDA-shop (02 50 40 112)