De Nederlandse IND (Immigratie- en Naturalisatie Dienst) betitelt 350 voormalige officieren van de veiligheidsdiensten van de Volksdemocratische republiek Afghanistan (1978-1992) als 'oorlogsmisdadiger', 'statuut 1F'. En plaatst deze mensen samen met hun 1.150 familieleden buiten de wet. Na de Sovjet-interventie werden deze mensen het doelwit en de zondebokken van de Afghaanse taliban.
Nergens werd een klacht tegen deze mensen ingediend. Zelfs het huidige parlement van Afghanistan ontkent de beschuldigingen. Nederlandse rechtbanken waarvoor sommigen moesten verschijnen, sprak deze mensen vrij. Maar de IND en de minister weigeren dit alles.
De actie wordt gedragen door de dochters van de vluchtelingen. Zij richten het comite1Fbeleid op (zie hun website www.comite1Fbeleid.nl ).
Een woordvoerster zegt ons: "Wij moeten bewijzen dat onze vaders geen oorlogsmisdadiger zijn. We hebben de bewijzen geleverd. Maar de IND weigert ze te aanvaarden. Ze zeggen dat onze bronnen niet betrouwbaar zijn en dat er nog steeds 'het vermoeden' blijft. Al 10 jaar zijn we bezig, zonder uitsluitsel. De minister noemde mijn vader een gevaar voor de openbare veiligheid en orde. Hij zei me: "Neem afscheid van je vader, want we gaan hem oppakken en wegsturen". Ik wil mijn vader niet kwijt! Sahar, mijn zusje van zes is in paniek telkens wanneer de deurbel gaat. Ze zegt telkens: "Komen ze mijn papa halen?" Ze zeggen dat Nederland een rechtsstaat is. Ik kreeg de Nederlandse nationaliteit, ik ben hier opgegroeid. Ik wil trots kunnen zijn op die nationaliteit, maar dat kan ik nu niet."
Mijn aanwezigheid en speech is voor de actievoerders een morele opsteker. Het was de eerste solidariteitsbetuiging. Ze vragen ons hen te helpen om de doofpotpolitiek van de Nederlandse media te doorbreken.
Shahira (juist 18) spreekt me toe door de micro: "Ik was 10 jaar lang een staatsgevaarlijk individu voor de Nederlandse staat, een 1F. Nu heb ik sedert 2 maand de Nederlandse nationaliteit, maar ik schaam mij ervoor: ik wil géén afscheid nemen van mijn vader!"
Eén van de vaders, Rachid geeft mij een heel dossier: "Ja, oorlogsmisdadigers moeten berecht worden, maar ik ben er geen. Ik was officier. Wij hebben de mensen geholpen, wij hebben hen leren lezen. Wij hebben hen beschermd. Er is geen enkele klacht tegen mij. De rechtbank sprak mij volledig vrij. Maar de IND weigert dit allemaal. In Duitsland, Zweden, België werden mijn collega's geregulariseerd en kregen ze zelfs de nationaliteit. Waarom ik niet, zelfs niet na 10 jaar?"
Ik heb onze bekende affiche 'We are not dangerous, we are in danger' uitgedeeld. En ons weekblad Solidair met het verslag van de 6.500 handtekeningen. Ik had er te kort. Ik werd overspoeld met vragen. Ik heb gezegd dat Nederland in Europa het slechte voorbeeld geeft van een harde pro-Amerikaanse oorlogspolitiek en van afbraak van de rechten van de vluchtelingen. Dat wij solidair zijn omdat we niet willen dat België dezelfde weg opgaat. Dat 'illegale' mensen niet bestaan, dat mensen zonder papieren papieren moeten krijgen en dat wij ijveren voor de terugtrekking van de troepen en de straaljagers. Telkens applaus van 300 mensen.
Wat verwachten zij van ons? Doorbreken van het stilzwijgen van de media. Deelname aan hun advocatenbijeenkomst op 30 oktober in Amsterdam. Hulp op allerlei vlak om een actie op te zetten in Brussel bij de Europese instanties.
Voor meer informatie over het statuut van artikel1F klik je best hier.
Je kunt de open brief aan de Hoge Commissaris van de VN voor vluchtelingen van het comité kopiëren en verspreiden onder je vrienden.
Er is nu een heel informatieve website over deze hele 1F problematiek en de huidige gang van zaken in ons land. Deze site laat (goed gedocumenteerd) zien dat Nederland op grote schaal mensenrechten schendt. Het gaat hier om vluchtelingen die massaal het artikel 1F als etiket opgeplakt krijgen, ongewenst worden verklaard en maandenlang onschuldig in de gevangenis zitten zonder enig perspectief. Gelukkig hebben we in Nederland een speciaal comite van Juristen voor de Mensenrechten in ons land (NJCM) en die hebben hun standpunt over 1F in augustus 2008 naar de Tweede Kamer gestuurd. Deze website roept de leden van de Tweede Kamer (via een petitie) op om volledig met dit standpunt van het NJCM in te stemmen. Als u ook wilt dat de mensenrechten in Nederland niet meer worden geschonden, dan kunt u deze petitie tekenen op www.ikschaammevoornederland.nl.
1. Een ieder 1Fer heeft, in volle gelijkheid, geen recht op een eerlijke en openbare behandeling van zijn zaak door een onafhankelijke en onpartijdige rechterlijke instantie bij het vaststellen van zijn rechten en verplichtingen en bij het bepalen van de gegrondheid van een tegen hem ingestelde Ambtsberichten.
2.Een ieder 1Fer heeft het geen recht op leven, vrijheid en onschendbaarheid van zijn persoon.
3.Ieder 1Fer mag onderworpen worden aan willekeurige inmenging in zijn persoonlijke aangelegenheden, in zijn gezin, zijn tehuis, ook aantasting van zijn eer of goede naam. Tegen een dergelijke inmenging of aantasting heeft een ieder 1Fer geen recht op bescherming door de wet.
1.Door wetgeving en uitvoeringspraktijk heeft de Nederlandse overheid het Vluchtelingenverdrag vernietigd. Door het misbruik van artikel 1F.
2.De bedrijfscultuur binnen de IND is alleen gericht op afwijzen.
3.De problematiek van ten onrechte 1F’ers produceerden.
4.Het inwinnen van informatie bij het ministerie van Buitenlandse Zaken (algemene en individuele ambtsberichten), alles - werkelijk alles - wat de IND te berde brengt, is ongeloofwaardig te achten en op drijfzand gebaseerd.
5.Er is sprake van papieren killing fields in Nederland.”
6.Interne IND- asielzoekers- stukken op straat zijn beland of aan derden gegeven.
7.De hoogste beroepsrechter laat “geen ruimte meer aan rechtbanken om een onafhankelijk rechterlijk oordeel te vellen over de rechtmatigheid van de besluiten van de minister”. De Raad van State “heeft daarmee de rechtspraak in Nederland gelijkgeschakeld aan het bestuur.
8.Hierdoor is er geen sprake meer van correctie door de rechterlijke macht van het optreden van de minister en de IND. Asielzoekenden zijn vogelvrij. Door deze gelijkschakeling van de rechter aan het bestuur is Nederland in vreemdelingrechtelijk opzicht de kenmerken gaan vertonen van een dictatuur, waaraan geen ontsnapping mogelijk is.”
De Nederlandse regering is naar mijn mening schuldig aan mensenrechtenschending. Als we naar de huidige situatie van Afghanistan kijken en de omstandigheden waarin de Afghanen onder toezicht van de internationale militairen leven, kunnen wij onpartijdig zeggen dat de meeste 1f\'ers in Nederland dachten aan een betere toekomst van de bevolking van Afghanistan. Ze waren/zijn tegen de Middeleeuwse ideeën, die alle kanten van het leven van de Afghanen beïnvloedt. De Nederlanse politiek moet naar mijn mening een indivuduele juridische zaak openen voor de 1F\'ers, dus niet met een politieke doel om zoveel mogelijk mensen uit Nederland te zetten of hun rechten te schenden door te zeggen dat ze schuldig zijn aan oorlogsmisdaden.
Voeg hieronder uw mening toe