Sitemap | Nieuwsbrief | Help | RSS |
8 februari 2010 18:39 | Leeftijd: 33  dag(en) |

Communistische Partij van Griekenland en vakbond PAME op de bres

In Griekenland komt het verzet tegen de antisociale maatregelen op gang. Deze week zijn stakingen gepland.

Herwig Lerouge

De financiële pers is alles behalve optimistisch. Ze vreest dat het verzet van het Griekse volk erin kan slagen de regeringsplannen te kelderen. Al drie weken lang blokkeren boeren de wegen. Ze eisen meer subsidies. Vorige week staakten de douanebeambten en ambtenaren van het ministerie van Financiën gedurende twee dagen. En op 10 februari was er in het hele land een algemene staking.

“We zullen oorlog tegen de oorlog voeren”, zegt Aleka Papariga, de algemene secretaris van de Communistische Partij van Griekenland (KKE). “We moeten een krachtig gezamenlijk antwoord geven aan die agressie die tegen ons allemaal gericht is.”

De KKE herinnert eraan wie de staatskas leeggehaald heeft. Tijdens de economische crisis van 2009 staken de Griekse bankiers 28 miljard euro overheidsgeld op zak. Datzelfde jaar kregen de kapitalisten nog eens 7,2 miljard toegestopt in de vorm van investeringssteun. “Dat is waar het geld heenging dat de monopolies van de werknemers gestolen hebben”, zo schrijft Rizospastis (4 februari 2010), het dagblad van de KKE.

Geen cent voor kapitalisten

De strijdbare vakbond PAME lanceerde de strijd tegen het plan van de socialistische regering. PAME roept de andere vakbondscentrales op het gevecht mee aan te gaan. Met de algemene staking van 10 februari versterkt de PAME zijn strijd tegen de afdankingen, tegen de achterstallige betaling van de lonen en tegen de regeringsplannen. De voedingscentrale, de werknemers van de pers en drukkerijen, van de bouw, van de metaal en nog vele anderen steunen de actie.

Volgens de KKE vertellen de ministers leugens als ze beweren dat de mensen maar drie moeilijke jaren te wachten staan. Niemand gelooft dat men dan de pensioenleeftijd terug zal verlagen en dat men dan de 70 miljard die men aan de kapitalisten uitdeelde zal terugvorderen. “We betalen geen cent voor hen. Wij willen fatsoenlijke lonen, scholen en gezondheidszorgen”, zegt Aleka Papariga.


Reageren?

Nog geen reacties ontvangen

Voeg hieronder uw mening toe

* - verplicht veld

*





*
*