We brengen de PVDA dichter bij jou en jou dichter bij de PVDA.!

Download onze app

‘Werk, zwijg & sterf’ in de media

Het nieuwe boek van Kim De Witte is een succes in de boekhandel. De tweede druk is in de maak. En ook de media pikken het steeds meer op. Het toont aan dat de mensen zich zorgen maken over de pensioendiefstal die de regering-De Wever-Rousseau bekokstooft. ‘Werk, zwijg & sterf’ is een belangrijk instrument in de strijd om die plannen tegen te houden. Afspraak op 14 oktober in Brussel, op initiatief van de vakbonden.

dinsdag 30 september 2025

Kim De Witte en zijn boek 'Werk, zwijg & sterf'

Kim in De Standaard (30/9/'25)

“In België liggen de pensioenen te laag. Pas daar een malus op toe, en je houdt amper iets over.” 👊 Dinsdag bracht De Standaard een uitgebreid gesprek met onze pensioenspecialist Kim De Witte. Zijn nieuwe boek wordt steeds meer opgepikt door de media. 

‘Werk, zwijg & sterf’ legt dan ook de vinger op de wonde: langer werken voor minder pensioen, is crazy en ondoenbaar. En de pensioenmalus die de regering-De Wever-Rousseau wil invoeren om ons allemaal te dwingen tot 67 jaar te werken: onrechtvaardig.

Enkele passages uit De Standaard:

“Ik heb een probleem met mensen die tijdens hun loopbaan te veel moeten werken en te lang, tot 67 jaar. Voor veel werknemers overschrijdt dat een fysieke limiet.”

“Een zwaar beroep kan wel gedefinieerd worden: fysieke belasting, mentale belasting, extreme stress en wisselende posten. Tot een jaar geleden waren dat de voorwaarden om met brugpensioen te kunnen gaan. Dat is afgeschaft. En voor een 67-jarige zijn haast alle beroepen zwaar.”

“Het hoofdprobleem is dat de arbeidsmarkt te vaak mensen uitput en dat het pensioenbeleid wordt bepaald door mensen die van hun hobby hun beroep kunnen maken.”

“De groeiende productiviteit moet toch kunnen worden omgezet in een vorm van arbeidsduurvermindering met meer vrije tijd tijdens en op het einde van de loopbaan? Overigens leven mensen met een zwaar beroep doorgaans minder lang, die genieten dus ook minder lang van een pensioen. De regering doet alsof die ongelijkheid niet bestaat.”

Boekvoorstelling

Kim zelf aan het woord horen? Mis dan de boekvoorstelling van Werk, zwijg & sterf niet.
Die vindt plaats op 7 oktober om 19.30 u. in het Zuiderpershuis in Antwerpen.

Info en inschrijven

Kim in De Ochtend op Radio 1 (12/9/'25)

Kim in de podcast Kantelpunt

Kim in Solidair

“De Arizona-regering kondigt een reeks brute aanvallen aan op onze rechten. De bezorgdheid bij de bevolking groeit. Een van de dingen waar mensen zich kwaad om maken, is ons pensioen. Om te weten wat er voor deze belangrijke sociale verworvenheid op het spel staat, vragen we Kim De Witte, pensioenspecialist van de PVDA, om licht op de zaak te werpen.” 

Een wit boek met als kop 'Kim De Witte' en daaronder de titel 'Werk, zwijg & sterf'

Koop het boek

Visueel van de Pensioenbevraging.

Werken tot 67 jaar, doenbaar of niet?

Laat het ons weten en vul onze Pensioenbevraging in.