Zette Franse regering druk op politie om linkse oppositie aan te duiden als verantwoordelijke voor geweld?
Straf! Het Franse onafhankelijke onderzoeksmedium Mediapart onthult dat de Franse regering druk zette op de politie om de linkse oppositiepartij La France Insoumise (LFI) aan te duiden als verantwoordelijke voor het geweld van afgelopen zaterdag 17 oktober in Frankrijk.
Een commissaris van de inlichtingendienst schrijft dat het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken hen ‘letterlijk’ opdroeg om te zeggen dat LFI achter de beweging van 17 oktober zit, terwijl dit volgens de mening van diezelfde inlichtingendienst ‘objectief onjuist’ is.
LFI heeft een klacht ingediend tegen de regering. Als deze onthulling wordt bevestigd, dan is dat een staatsaangelegenheid: een regering die het geweld van afgelopen weekend niet heeft zien aankomen – en waarvan de minister van Binnenlandse Zaken zelf een ‘gebrek aan anticipatie’ erkent – probeert vervolgens de schuld af te schuiven op de grootste oppositiepartij.
In zijn podcast Kantelpunt legde Peter Mertens al uit hoe de Franse elite met leugens en lastercampagnes alles uit de kast haalt om LFI in een kwaad daglicht te stellen. Bekijk de aflevering onderaan deze pagina.
“In België proberen de Trump van Lubbeek en zijn entourage een flauwe kopie à la française te doen”, schrijft onze volksvertegenwoordiger Kim De Witte. “Zonder enig bewijs proberen zij de PVDA te linken aan de vernielingen in Brussel. Natuurlijk hebben wij daar NIETS mee te maken.”
“Theo Francken & Co hun manoeuvre is zó doorzichtig als wat: ook de Arizona-regering staat immers onder druk omdat haar asociale beleid en haar keuze om vele miljarden te investeren in nieuwe wapens en militarisering - geld dat uit onze sociale zekerheid, ons onderwijs en andere openbare diensten moet komen - door steeds meer mensen wordt betwist”, aldus Kim.
“In plaats van het debat te voeren over hun beleid, proberen ze de linkse oppositie te beschuldigen en te criminaliseren”, stelt Kim. “Het uiteindelijke doel: oppositiepartijen die dwars liggen, zoals de PVDA, verbieden met de zogenaamde wet-Quintin. Daarmee kan de regering zonder rechter en zonder duidelijk bewijs allerlei organisaties, waaronder politieke partijen, verbieden.”
Wij laten ons in ieder geval niet intimideren en roepen alle democratische krachten op om zich te verzetten tegen de leugens en tegen dit soort van autoritaire projecten.