In 2019 braken we als partij voor het eerst door in Vlaanderen. Dat resulteerde in de provincie Antwerpen in twee zetels in de Kamer en twee in het Vlaams parlement.
Peter en Jos trokken ook toen de PVDA-lijsten en haalden sterke persoonlijke scores. De afgelopen jaren lieten ze zich allebei opmerken met een stevig parcours als volksvertegenwoordiger.
Peter
Peter is algemeen secretaris van de PVDA. Sinds 2019 legt hij de federale regering het vuur aan de schenen over de hoge energie- en voedselprijzen. Hij diende verschillende concrete wetsvoorstellen in om die prijzen aan banden te leggen. Hij voerde ook succesvol campagne om de btw op energie van 21 naar 6 procent te verlagen en om de overwinsten van Engie af te romen.